O firmie » HISTORIA

 

Historia firmy Hela zaczęła się w 1960 roku – w podwarszawskim Józefowie koło Otwocka powstała niewielka lodziarnia, w której produkowane były naturalne lody rzemieślnicze. Lody przygotowywane według tradycyjnych receptur smakowały klientom na tyle, że szybko stały się bardzo popularne w całej okolicy. Odwołujemy się do tej historii, bo jest dla nas ważna – świadczy o latach doświadczeń, starań oraz sukcesów i wpływa na naszą wiarygodność na rynku.

 

 

W 1991 roku rozpoczęła się przemysłowa produkcja lodów, a od imienia matki braci – właścicieli firma przyjmuje nazwę Hela. Przy pomocy innowacyjnych wówczas urządzeń wytwarzano lody w rożkach waflowych i w pojemnikach, a marka w błyskawicznym tempie zyskała renomę w Warszawie i okolicach.

W 1997 roku Hela połączyła swoje siły z gdyńską firmą Inter Prima, w wyniku czego powstała Hela-Prima, natomiast w 2000 roku rozpoczęła się produkcja lodów w nowej fabryce w Karczewie. W roku 2008 przy dofinansowaniu funduszy unijnych powstały dwie nowoczesne zautomatyzowane linie produkcyjne.
W firmie wdrożono również zintegrowany system informatyczny klasy ERP, wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem oraz utworzono laboratorium badawczo-rozwojowe.

 
HELA-PRIMA Sp. z o.o.
ul. Armii Krajowej 52
05-480 Karczew
Tel.:  +48 22 780 88 07
Fax: +48 22 780 88 09
e-mail: