O firmie » HISTORIA

Początków przedsiębiorstwa należy szukać w 1960 roku, kiedy to powstała mała, rodzinna lodziarnia w Józefowie koło Otwocka. Wytwarzano w niej lody metodą rzemieślniczą z użyciem naturalnych surowców i w oparciu o tradycyjne receptury. Dzięki walorom smakowym lody z Józefowa szybko zyskały dużą renomę na rynku lokalnym.
W 1991 r., kontynuując rodzinną tradycję produkcji lodów rozpoczęto ich wytwarzanie na skalę przemysłową. Założonej wówczas firmie nadano nazwę „HELA” pochodzącą od imienia matki właścicieli. Braciom z powodzeniem udało się przenieść jakość rzemiosła, które poznali w rodzinnej lodziarni w realia produkcji lodów na skalę przemysłową. Innowacyjne na rynku polskim na ówczesne czasy urządzenia pozwalały wytwarzać lody w rożkach waflowych oraz pojemnikach. Wysoka jakość oferowanych produktów sprawiła, że lody marki Hela szybko stały się znane cieszyły podniebienia konsumentów z Warszawy i okolic. Przez kolejne lata firma intensywnie się rozwijała poszerzając asortyment produktów oraz zyskując kolejne rynki zbytu dzięki współpracy z nowymi dystrybutorami na terenie Polski.
W 1997 roku, dla uzyskania korzyści skali i zwiększenia potencjału wytwórczego doszło do połączenia części produkcyjnej firmy PPHU Hela z producentem lodów z Gdyni- firmą Inter Prima Sp. z o.o., czego efektem było powstanie firmy „Hela-Prima” Sp. z o.o. Kolejne ważne wydarzenie w historii przedsiębiorstwa to uruchomienie w roku 2000 działalności w nowo wybudowanej,   spełniającej wymogi Unii Europejskiej fabryce usytuowanej w Karczewie 27 km od Warszawy. Szczególnym okresem dla rozwoju spółki był rok 2008, kiedy to firma uzyskała certyfikat ISO 22000:2005 świadczący o spełnianiu przez nią najwyższych norm zarządzania bezpieczeństwem żywności. W tym samym okresie dzięki dofinansowaniu z programów pomocy unijnej park maszynowy przedsiębiorstwa wzbogacił się o dwie nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. W firmie wdrożono również zintegrowany system informatyczny klasy ERP wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem oraz utworzono laboratorium badawczo-rozwojowe. Natomiast w roku 2009 dzięki współpracy z Chłodnią Łódź wzbogacono ofertę asortymentową o nową kategorię produktów mrożonych, czyli wyroby kulinarne.
Obecnie Hela-Prima Sp. z o.o. to nowoczesna, dynamicznie rozwijająca się firma, czego dowodem jest przyznany jej w 2011r. prestiżowy tytuł Gazeli Biznesu. Długoletnie doświadczenie w połączeniu z zastosowaniem sprawdzonych receptur oraz technologii produkcji są gwarantem wysokiej jakości naszych produktów, które z sukcesami sprzedawane są w kraju i za granicą.
 
HELA-PRIMA Sp. z o.o.
ul. Armii Krajowej 52
05-480 Karczew
Tel.:  +48 22 780 88 07
Fax: +48 22 780 88 09
e-mail: